Aromaterapia, DIY, Szczęście

Jak zrobić odświeżającą mgiełkę do pościeli DIY. Domowy sposób na lepszy sen

Hej:)

 

Tę mgiełkę do odświeżania pościeli można używać również, jako odświeżacz powietrza w domu. Moim zdaniem jednak idealnie nadaje się do nadania pościeli pięknego, uspokajającego zapachu przed snem, do wyciszenia się i wprowadzenia w spokojny nastrój. Przepis jest oczywiście bardzo prosty – ja stosuję jedynie proste rozwiązania – więc jego wykonanie nie powinno stanowić problemu dla nikogo.

 

 

SKŁADNIKI:

  • woda
  • 10 kropli lawendowego naturalnego olejku eterycznego

Jedyne czego potrzebujemy do tego przepisu, to woda oraz wybrany olejek eteryczny. Możemy zrobić mieszankę olejków, w zależności od naszych upodobań i potrzeb, oraz stopnia zaawansowania naszego olejkomaniactwa. Ale na początek proponuję użyć starego, dobrego olejku lawendowego;)

 

Wykonanie:

Do buteleczki z atomizerem wlewamy wodę oraz dodajemy 10 kropli olejku eterycznego. Jeśli zapach jest zbyt delikatny, można dodać więcej olejku. Wstrząsamy przed każdym użyciem. Najlepiej, aby była to buteleczka z ciemnego szkła, a jeśli takiej nie mamy, to przechowujemy płyn w zamkniętej szafce. Mgiełkę rozpylamy na pościel kilka minut przed położeniem się spać.

 

 

Olejek lawendowy działa relaksująco, łagodzi napięcie nerwowe, bezsenność, rozdrażnienie. Naturalny olejek lawendowy ma działanie uspokajające, obniża ciśnienie krwi i zmniejsza stres. Świetnie zatem pomoże się wyciszyć przed snem i w konsekwencji łatwiej zasnąć.

 

Pamiętajcie, aby był to koniecznie naturalny olejek eteryczny, bo ten zwykły zapachowy może da nam ładny zapach, ale nie będzie miał żadnych właściwości uspokajających.

 

 

Spokojnych snów! 🙂

 

 

  • Nikuś

    To jest chyba jedyne co nas różni-ja nie przepadam za zapachem olejku lawendowego-samą lawendę bardzo lubie -kwiaty i galązki pachną kojąco:-)Ale moją ukochana wonią jest róża:-))

    • No to nareszcie jakaś różnica 😉