Odchudzanie, Odżywianie

Jak zrobić zielony koktajl, kiedy w ogóle nie chce Ci się myśleć

Hej:)

 

 

Dzisiejszy wpis jest dla wszystkich, którzy jakoś nie bardzo potrafią zebrać się w sobie i zacząć przygodę z zielonymi koktajlami. Poniżej podam bardzo prosty sposób na zrobienie zdrowego zielonego koktajlu.

 

Jedyne co musimy zrobić, to kupić taki gotowy zestaw warzyw i owoców, jak na zdjęciu poniżej i wrzucić wszystko do blendera. Dostępne są różne rodzaje koktajli. Mój z dzisiejszych zdjęć jest koktajlem na nawodnienie, jeśli mnie pamięć nie myli. No dobrze, nie wrzucajcie do blendera miodu w plastikowym opakowaniu, a imbir należy raczej obrać, ale tak poza tym to i tak jest wszystko bardzo proste do zrobienia. Ja jedynie dolewam do blendera trochę wody, aby koktajl nie był tak gęsty. Kiedy już spróbujecie, zobaczycie, jak niewiele trzeba, aby wrzucić w siebie trochę zielonych warzyw i praktycznie tego nie zauważyć.

Oczywiście to jest wyjście po to, aby dodać sobie rozpędu w koktajlowaniu, bo dużo praktyczniej jest kupić oddzielnie warzywa i owoce, jakich tylko potrzebujemy i dorzucić trochę dobrego, polskiego miodu (ten tutaj to taki lekko szemrany jest moim zdaniem:)).

Koktajl przedstawiony poniżej jest dobrym wyjściem również dla tych, którzy lubią mieć wszystko przygotowane od A do Z i nad niczym się nie zastanawiać.

 

Jeszcze tylko dodam, że jest to raczej mało kaloryczna wersja koktajlu, więc stosowałabym go bardziej, jako przekąskę lub dodatek do posiłku. Koktajl kupuję w supermarkecie Auchan, ale możliwe że można go znaleźć też w innych sklepach.