Domowe kosmetyki, Naturalne kosmetyki, Uncategorized

Przepis na peeling miodowy z solą, czyli jak mieć piękną cerę na wiosnę i pozbyć się skórek

 

Hej:)

 

 

Jeśli tak jak ja nie masz nigdy na nic czasu, a już na pewno nie na dbanie o siebie, to na pewno doceniasz prostotę w sprawach kosmetycznych. Naturalne rozwiązania są często o tyle dobre, że wystarczy wyjąć kilka rzeczy z szafki kuchennej i świetnej jakości kosmetyk już mamy prawie gotowy. Ja z wszelkiego rodzaju peelingami mam taki problem, że kupuję, a później prawie ich nie używam. I tak sobie stoją w łazience i wietrzeją. Dlatego też, gdy ostatni taki produkt wyrzuciłam, postanowiłam na razie nie zastępować go niczym z drogerii. W sytuacji krytycznej używam zatem tego najprostszego peelingu z miodem i solą.

 

Składniki:

  • łyżeczka soli
  • łyżeczka miodu

Oczywiście składniki dokładnie mieszamy, nakładamy na twarz i masujemy. Ja czasami zostawiam tę papkę na twarzy chwilę dłużej i mam dzięki temu za razem zrobioną też maskę odżywczą. Wszystkie mamy małych dzieciorków na pewno zgodzą się ze mną, że takie dwa w jednym to dla nas idealne rozwiązanie. Później wystarczy już tylko zmyć wszystko wodą, jeszcze raz delikatnie masując.

Warto pamiętać, aby sól była drobnoziarnista, bo twarze jednak zazwyczaj nie lubią mocnego skrobania. Natomiast przy delikatnej cerze chyba bym sobie darowała taki fizyczny peeling. Aczkolwiek moja jest dość delikatna, a ten specyfik jej bardzo pasuje. Uważajcie również przy wypryskach, bo możecie tylko pogorszyć sprawę. Moja cera jest ostatnio mocno nieidealna. Winię za to głównie dietę i brak snu. Jednak nie mam dużych ropnych wyprysków, więc ten peeling mi raczej nie szkodzi.

Nie muszę chyba przypominać, że najlepsze efekty uzyskamy stosując regularnie… ale jednak przypominam;)