DIY, Przepisy, Uncategorized, Zdrowie

Pyszna i zdrowa lemoniada pietruszkowa, czyli poranne oczyszczanie organizmu

Hej:)

 

Czy wiesz, jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia? Zdecydowanie warto na początek pomyśleć o nawodnieniu. Zdania są podzielone, co do tego, czy powinniśmy wypić szklankę wody, czy od razu półtoralitrową butelkę. Jedno jest pewne. Świeża woda z rana na pewno nam nie zaszkodzi, a może wręcz całkowicie zmienić nasz dzień.

 

Woda po pierwsze nawodni spragnione po nocy tkanki, będziemy czuć się lepiej, wyglądać lepiej, lepiej myśleć. Wspomożemy nasze ciało w pozbywaniu się toksyn i w naturalnym oczyszczaniu organizmu. Szybciej się obudzimy i zaczniemy normalnie funkcjonować (to w przypadku tych z nas, które długo nie mogą odzyskać przytomności).

 

Jednym z moich sposobów na poranne nawodnienie jest lemoniada pietruszkowa. Jest zresztą pyszna o każdej porze dnia, zwłaszcza w upalne lato. Dodatek cytryny i pietruszki zadziała antyoksydacyjnie, przyspieszy usuwanie toksyn z organizmu i naturalne oczyszczanie. Pietruszka zawiera dużo żelaza i witaminy C oraz kwas foliowy, dlatego lemoniada pietruszkowa zagościła w moim domu jeszcze, gdy byłam w ciąży i chciałam poprawić wyniki badań.

 

Przepis na lemoniadę pietruszkową

Składniki:

  • Sok z 1 cytryny
  • pęczek natki pietruszki
  • łyżka miodu
  • litr wody

Wykonanie:

Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i dokładnie miksujemy (chyba nie byłabym sobą, gdyby któryś z moich ulubionych przepisów był bardziej skomplikowany;)). Pijemy sobie małymi łyczkami:) Ta wersja lemoniady jest dość intensywnie pietruszkowa. Dla tych, którzy nie przepadają za pietruszkowym smakiem polecam dodanie większej ilości cytryny i miodu. I może na początek nie dawajcie całego pęczka pietruszki, a na przykład połowę.

 

 

Znacie lemoniadę pietruszkową? Mam wrażenie, że ludzie ją kochają lub nienawidzą. A jak jest w Waszym przypadku?